مرحوم آیت‌الله سید علی مجتهد سیستانی پدربزرگ آیت‌الله العظمی حاج سید علی سیستانی – دامت برکاته – در مشهد مقدس برای آنکه به حضورامام زمان (عج) شرفیاب شود، ختم زیارت عاشورا را چهل جمعه هر هفته در مسجدی از مساجد شهر آغاز می‌کند.

 

.


ایشان می‌فرمود: در یکی از جمعه‌های آخر، ناگهان شعاع نوری  از خانه‌ای نزدیک به آن مسجدی که من در آن مشغول به زیارت عاشورا بودم، می‌تابید.

 



:: برچسب ها : ارزش , حجاب , نزد , امام , زمان , عج ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : شنبه 28 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani




وهابیت تا جایی کمر همت به محو و نابودی اسلام بسته که حتی بزرگترین شخصیت اسلام و اشرف مخلوقات نیز از تیغ عناد این گروه انحرافی در امان نمانده است. برگزاری جشن برای ولادت پیامبر اسلام (ص) نیز یکی از مسائلی است که وهابیت از کنار آن نگذشته و آن را بدعت در دین به حساب می آورد، در این خصوص با خصوص با حجت الاسلام والمسلمین حبیب عباسی، کارشناس شبکه جهانی ولایت و مذاهب اسلامی گفتگویی انجام داده ایم که در ذیل می خوانید:



:: موضوعات مرتبط : شبهات , اهل بیت ,
:: برچسب ها : جشن , برای , ولادت , پیامبر , (ص) , بدعت , است ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : شنبه 28 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani




در سحرگاه جمعه، هفدهم ربیع الاول سال 570 میلادی(عام الفیل) مكه با نور ولادت پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و صلم) چهره‏‌ی نویی گرفت. تمام بت‏‌های خانه‏‌ی كعبه در هم شكست. چهارده كنگره‌‏ی ایران كسری فرو ریخت. دریاچه ساوه خشك شد. آتشكده‏‌ی فارس خاموش گشت. ساختمانی كه بر روی دجله ساخته بودند، از هم پاشید. نوری از جانب حجاز درخشید، و تا مشرق را روشن كرد. تخت پادشاهان در سرتاسر گیتی واژگون شد.

همه‏‌ی این رخدادها، نشان از تغییر و تحولی عمیق در هستی داشت كه ریشه‏‌ی آن را می‏‌بایست در تولد مولود آن لحظات جستجو كرد. مولودی كه با ورودش به جهان هستی، مژده‌‏ی شكست رذالت‏‌ها را داد. نوری كه از آن میلاد، شرق و غرب را منور نمود، فریاد گر روزنه‌‏ی امیدی بود كه در فردایی نه چندان دور، همه‏‌ی آن حقایق روشن می‏‌شد و مولودی هفدهم ربیع الاول، چهل سال بعد، در روز بیست و هفتم رجب، چون نوری، همه‏‌ی تاریكی را در هم می‏‌نوردید و هم چون خورشیدی، تمام جهان را به سوی توحید فرا می‏‌خواند.



:: موضوعات مرتبط : اهل بیت ,
:: برچسب ها : خوش , روی , مهربان , میلاد , پیامبر , اعظم ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : شنبه 28 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani



نام شریفش جعفر، کنیه اش ابوعبدالله و ابواسماعیل و لقبهایش فاضل، قائم، طاهر، کافل، منجی و مشهورترین آنها صادق بود. در روز جمعه هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری قمری هنگام طلوع فجر درمدینه چشم به جهان گشود و در بیست و پنجم شوال سال 148 هجری قمری در سن شصت و پنج سالگی در مدینه چشم از جهان فرو بست و در کنار پدر و جد خود، امام باقر و امام سجاد (علیهما السلام) و عموی جدش امام حسن مجتبی (علیه السلام) در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد. پدرش 26ساله بود که او زاده شد. دوازده سال از عمر شریفش را در کنار جدش امام سجاد (علیه السلام) و نوزده سال را در کنار پدرش امام باقر (علیه السلام) گذراند.


مدت امامت آن امام همام 34 سال بود که حدود هجده سال آن (132-114ه ) همزمان با حکومت امویان بود و شانزده سال آن (148-132 ه ) همزمان با حکومت عباسیان.



:: موضوعات مرتبط : اهل بیت ,
:: برچسب ها : امام , صادق , که , بود , ؟ ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : شنبه 28 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani




ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله ،اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین بزرگ شدیم، از خزان عفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم و اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباریمان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.

ماه "ربیع الاول" همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر بركات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا كرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است . چرا كه او داناترین مخلوقات خداوند و برترین آنها و سرورشان و نزدیكترین آنها به خداوند و فرمانبردارترین آنها از او و محبوبترینشان نزد او مى باشد، این روز نیز برتر از سایر روزهاست . و گویا روزى است كه كاملترین هدیه ها، بزرگترین بخشش ها، شاملترین رحمتها، برترین بركتها، زیباترین نورها و مخفى ترین اسرار در آن پى ریزى شده است .

پس بر انسان مسلمان كه برترى رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) را قبول داشته و مراقب رفتار با مولایش مى باشد واجب است در این ماه به شکرانه ارازنی شدن آن نعمت بزرگ به عبادتی از سر شور و اشتیاق بپردازد،گرچه عبادات شبانه روزی عالمیان هرگز در خور چنین نعمتی نخواهد بود اما "آنچه سعی است ما در طلبش بنماییم".





:: برچسب ها : اعمال , برکات , ماه , ربیع , الاول ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : شنبه 14 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani



سالم ترین شهرها و بهترین مکان ها هنگام نازل شدن فتنه و آشکار شدن شمشیرها کجاست؟ سالم ترین مکان در آن روز شهر ...

 



:: موضوعات مرتبط : شبهات ,
:: برچسب ها : سالم ترین , شهرها , در , آخرالزمان ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : جمعه 13 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani



 شباهت‌های امام زمان(عج) به پیامبر اکرم(ص) بسیار است. و در آیینه روایات و زیارات بارها این ویژگی ها مورد توجه قرار گرفته است. رحمت، خاتمیّت، امنیت بخشی و . . .

 در روایات بسیاری به اوصاف مشترک و شباهت‌های امام زمان(عج) به پیامبر اکرم(ص) اشاره شده است. ما در این نوشتار به بعضی از این ویژگی‌ها اشاره می‌نماییم:




:: برچسب ها : اوصاف , مشترک , پیامبر , (ص) , و , امام , زمان ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 11 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani



شاید بتوان یکی از دلایل اصلی ممانعت عایشه از دفن پیکر مطهر امام حسن(ع) در کنار پیامبر(ص) را به نقش آن حضرت در پایان بخشی به جنگ جمل به نفع سپاه امیرالمؤمنین(ع) دانست، آنجا که سبط اکبر رسول با پرتاب نیزه ای شتر عایشه را از پای در آورد.
  امام حسن (ع) در پانزدهم ماه مبارک رمضان سال سوم هجرت در مدینه متولد شد. ایشان اولین نوزاد خانواده علی و فاطمه (علیهما السلام) بود. وقتی آن نوزاد گرامی را به پیامبر (ص) دادند، حضرت او را بوسید و زبان خویش را در دهان او گذارد و امام مجتبی زبان پیامبر را مکید، سپس پیامبر در گوش راست او اذان و در گوش چپ او اقامه گفت، آنگاه به علی فرمود: «نامش را چه گذاشته‌اید»؟علی (ع) عرض کرد: ای رسول خدا، من در نامگذاری او از شما سبقت نمی گیرم، پیامبر نیز فرمود:«من هم از خدا سبقت نمی‌گیرم».
 
پس جبرئیل نازل شد و از جانب خداوند و خودش تبریک گفت و عرض کرد: همانا علی (ع) نسبت به شما همانند هارون است به موسی، نام این نوزاد را همنام پسر هارون یعنی شَبَر که در عربی به معنای «حَسَن» است، بگذار! به این ترتیب پیامبر اکرم (ص) نام ایشان را حَسَن (نیکو) نهاد که در جاهلیت سابقه نداشت.
 
لقب های او سبط، سید، زکی، مجتبی است که از همه معروفتر «مجتبی » است. پیامبر اکرم به حسن و برادرش حسین(ع) علاقه خاصی داشت و بارها می فرمود که حسن و حسین فرزندان من هستند و به پاس همین سخن علی(ع) به سایر فرزندان خود می فرمود: "شما فرزندان من هستید و حسن و حسین فرزندان پیغمبر خدایند".
 









:: برچسب ها : وصیت , امام , حسن , مجتبی , ع , در , لحظات ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 11 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani




"مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(1348 ـ 1301ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.

اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏نویسد:
"چون ما نمى‏توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، به جا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، مى‏باشد."



:: برچسب ها : دعا , برای , تعجیل , فرج , ادای , مزد , رسالت ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 10 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani




روزگار پر آشوب عهد امام حسن مجتبی(ع) موجب شد که شیعیان نتوانند احادیث طولانی فراوانی از آن حضرت بشنوند و برای نسل های بعدی روایت کنند، از این رهگذر روایات مربوط به حضرت ولی عصر(عج) نیز از آن حضرت کمتر روایت شده است که آنچه به دست ما رسیده در اینجا می‏آوریم: "طوبی لمن ادرک ایامه و سمع کلامه".


"خوشا به سعادت کسی که روزگار او را درک کند و اوامر او را گوش فرادهد". امام حسن مجتبی(ع) (1) .
"بعد از امضای قرارداد صلح با معاویه برخی از شیعیان ناآگاه به خدمت امام حسن مجتبی(ع) رسیده، او را برای پذیرش صلح سرزنش کردند. امام حسن(ع) فرمود: شما نمی‏دانید که من برای شما چه کرده‏ام؟! به خدا سوگند آنچه من انجام داده‏ام برای شما از تمام این جهان سودمندتر است. مگر نمی‏دانید که من امام شما هستم؟! اطاعت من بر همه‏ی شما واجبست، و به صریح فرمایش رسول اکرم(ص) یکی از دو سروران جوانان بهشتی هستم؟! مگر نمی‏دانید که هنگامی که حضرت خضر(ع) کشتی را سوراخ کرد و جوانی را کشت و دیوار را تجدید بنا کرد حضرت موسی خشمگین شد، زیرا سبب و حکمت آنها را نمی‏دانست، ولی کارهای حضرت خضر درنزد خدا صحیح و بی اشکال بود. مگر نمی‏دانید که هر یک از ما بر گردنش بیعت طاغوت زمانش خواهد بود. به جز قائم ما که حضرت عیسی در پشت سر او نماز می‏خواند و خدای تبارک و تعالی ولادتش را مخفی نگه می‏دارد و خودش را در پشت پرده‏ی غیبت نهان می‏سازد تا به هنگام ظهور، بیعت احدی در گردن او نباشد". (2)



:: برچسب ها : امام , مهدی , از , دیدگاه , حسن , مجتبی ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 10 دی 1392 | نویسنده : alireza shabani
تعداد کل صفحات : 2      1   2  

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.

طراحی و اجرا : عمارها - صالحون

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic