تبلیغات
پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) - ابوراجح حمامی و تشرف خدمت امام عصر(ع) در 'رویای نیمه شب'
کتاب "رویای نیمه شب" که سرگذشت ابوراجح حمامی و تشرف وی به محضر نورانی امام عصر(عج) است با قلمی روان و در بستر یک روایت عاشقانه به تصویر کشیده شده است.
این کتاب یک حکایت عاشقانه در یک بستر پاک و اخلاقی است و به روایت دلداگی پسری سنی مذهب به یک دختر شیعه پرداخته است، نویسنده در این کتاب، مخاطب خود را غیرمستقیم با معارف شیعی همراه کرده و در آن کلاسِ امام زمان(عج) شناسی برپا نموده است.
از جذابیت‌های داستان، تسلط نویسنده بر فنون نویسندگی است. او به خوبی نقاط عطف و گره گشایی‌های را در داستان قرار داده و با کش و قوس‌های دلنشین مخاطب را سطر به سطر جلو می‌برد تا به مقصود مورد نظر خود برساند.
در این کتاب نحوه شخصیت‌پردازی‌ها به گونه‌ای است که خواننده خود را در جایگاه افراد درون داستان قرار خواهد داد. پندهای داستان، اتفافات، شجاعت‌های شخصیت هاشم و ... همه مواردی است که خواننده با آن همذات‌پنداری نموده و سیر داستان را رها نخواهد کرد.
در یکی دیگر از مقاطع داستان شاهد گفت‌وگوی دوباره ابوراجح با هاشم هستیم که هاشم می‌گوید: «می‌دانید که تعداد مسلمانان غیر شیعه، بسیار بیشتر از شیعیان است. چرا شما از مذهب اکثریت پیروی نمی‌کنید تا یکی شویم و پراکنده نباشیم؟ اما ابوراجح با یک پاسخ روشن باز ذهن هاشم و شاید به نوعی خواننده کتاب را با این موضوع درگیر می‌کند: باید ببینیم حق با شیعه است یا با غیر شیعه. بیشتر بودن گروهی از گروه دیگر، دلیل برتری آن‌ها نخواهد بود. اگر به تعداد است باید مسلمانان همگی مسیحی شوند چون تعداد مسیحیان از مسلمانان بیشتر است...»
شایان ذکر است، "رویای نیمه شب" که مظفر سالاری آن را تالیف کرده و انتشارات کتابستان منتشر کرده است در فاصله یک ماه از رونمایی و عرضه در بازار کتاب به چاپ سوم رسید، این کتاب در چاپ سوم و در شمارگان 1500 نسخه با قیمت 17500 تومان روانه بازار نشر می شود.


:: موضوعات مرتبط : شبهات , اهل بیت , اخبار ,
:: برچسب ها : ابوراجح , حمامی , و تشرف خدمت امام عصر(ع) , در 'رویای نیمه شب , ' , پایگاه عاشقان مهدی(عج) ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 2 تیر 1393 | نویسنده : alireza shabani

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.

طراحی و اجرا : عمارها - صالحون