تبلیغات
پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) - کراماتی از امام زمان(ع) با رویکردی ادبی و داستان وار در 'دل آرام'
کتاب "دل آرام؛ کراماتی از امام زمان" ذکر برخی از کرامات و معجزات امام زمان(عج) برای کسانی که موفق به دیدار آن حضرت شده‏اند، می‏باشد. در این نوشتار درباره برخی کراماتی که از امام زمان در مسجد مقدس جمکران و برخی مکان‎های دیگر از زبان کسانی که آن امام را دیده‏اند سخن به میان آمده است. 
نگارنده با رویکردی ادبی و داستان‏وار به بیان این وقایع پرداخته و به این وسیله قصد دارد چهره‏ای مهربان و نورانی از امام زمان ارایه نماید. وی همچنین متن گفتگوی امام زمان را با برخی از افراد به شیوه‏ای ادبی مانند رمان‎های عاشقانه بیان می‏دارد. منبع این حکایات کتاب نجم‏الثاقب است.
در بخشی از داستان "دل آرام من" آمده است: به رواق مطهّر رسیدیم. تو اذن دخول نخوانده داخل حرم شدی. گفتی: زیارت کن. - خواندن نمیدانم. - برایت بخوانم؟ و شروع کردی: أاَدْخل یااللَّه. گفتم: أاَدخل یااللَّه. - السلام علیک یا رسول اللَّه، السلامعلیک یا رسول اللَّه .... خواندی و خواندم. سلام دادی و سلام دادم. رسیدیم به امام زمان(عج). گفتی: امام زمانت را میشناسی؟ -
چرا که نشناسم؟ - سلام کن بر امام زمانت. - السلام علیک یا حجّ ۀ اللَّه یا صاحب الزّمان یا بن الحسن(عج) لبخندی زدی. خال گونه ات، زیبایی لبخندت را چندین برابر کرد، جواب دادی: علیک السلام و رحمۀ اللَّه و برکاته. داخل شدیم. هر دو ضریح را چسبیدیم و بوسیدیم . صدای نفسهایت را میشنیدم. گره خوردن انگشتهایت را به ضریح میدیدم. زمزمه میکردی. 
چشم میدوختی. چشم میگرفتی. دنیای درون چشمهایت موج میانداخت و ساکن میشد. عطر پیراهنت در من پیچیده بود. مدتی بعد کناری ایستادی. گفتی: زیارت کن. و من عذر آوردم که نمیتوانم. - کدام زیارت را برایت بخوانم؟ - هر کدام که بهتر است؟ 
زیارت امین اللَّه افضل است. و شروع کردی: السّلام علیکما یا امین اللَّه. و خواندم : ...... چراغ های حرم روشن شده بود. اما حرم به نور دیگری میتابید که نور چراغها در برابر آن ناچیز بود. تو داشتی میخواندی. من چشم به دهان تو دوخته و می خواندم. 
یک لحظه کسی از درون گفت: این نور صورت اوست که حرم را روشن کرده است. خوب که نگاه کردم منبع این نور را در صورت تو یافتم. چرا دقت نکردم؟ چرا نشناختمت؟ ندانستم که آینه نور خدا در زمین تنها یک نفر است."
شایان ذکر است، "دل آرام؛ کراماتی از امام زمان" نوشته زهرا قزلقاشی در 64 صفحه و شمارگان 3 هزار نسخه ازسوی انتشارات مسجد مقدس جمکران روانه بازار نشر شد.


:: موضوعات مرتبط : اهل بیت , شبهات , اخبار ,
:: برچسب ها : پایگاه عاشقان مهدی , کتاب حضرت مهدی , شبهات , مذهبی ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 28 خرداد 1393 | نویسنده : alireza shabani

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.

طراحی و اجرا : عمارها - صالحون