تبلیغات
پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) - 'سوار سبزپوش آرزوها' با روایتی نو از زندگی امام عصر(ع)"سوار سبزپوش آرزوها" داستان بلندی است از زندگی و زمانه‌ امام هادی(ع)، امام عسکری(ع) و امام مهدی(ع) که نویسنده با قلمی زیبا، شاعرانه، نمادگرا و احساس برانگیز، ابعاد علمی، عرفانی، مبارزاتی، اجتماعی و عاطفیِ زندگانی این عزیزان و فراز و فرود‌های تاریخی زمانه‌ی آنان را با تکیه بر منابع معتبر نشان می‌دهد.
از ویژگی‌های مهمِّ این کتاب، نگاه تازه و نثر لطیف و عاطفی، پیراسته از شعار و پُرگویی در شناساندن آن راه دان‌های ارجمند به نوجوانان و جوانان امروز است. 


نویسنده که خود متولّد بغداد است، نقبی به هزار و اندی سال پیش می‌زند و خواننده را به کوچه ـ پس کوچه‌های این شهر طوفان خیز و نیز سامرّاء می‌برد؛ شهرهایی با آسمان آبی برای رامشگران و شاعران لذت‌جو و آسمان پر آذرخش برای آزادگان و دین‌باوران و پاکدامنان؛ سرزمینی با خلیفه‌های آز اندیشِ آبرو به زر داده، کنیزکان پری روی فتنه افکن، عنکبوتان دسیسه، مشعل‌های شورش، بهار اندیشان خانه‌نشین، بینوایان زرد رخ، چکمه‌پوشان تیغ در کف، پروانه‌های شیعی پر سوخته، و اصحابی با دل‌های فیروزه‌ای.
داستان کتاب در سه بخش به نام‌های "پیشگویی‌های سپیده"، "تولد آفتاب" و "برخلاف خواست ابرها" تدوین یافته است.
چاپ نخست "سوار سبزپوش آرزوها" در 272 صفحه، قطع پالتویی، دو رنگ، قیمت 7000 تومان و تیراژ 2500 نسخه از سوی دفتر نشر معارف منتشر ‏‌شد.
شایان ذکر است، این کتاب نخستین بار در سال 81 ازسوی انتشارات نسیم اندیشه روانه بازار نشر شد و در دومین جشنواره قصه‌های قرآنی و در مراسم اختتامیه بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن تهران، در بخش داستان بلند و رمان ترجمه‌، حائز رتبه اول شد و هم اکنون با صفحه آرایی جدید و جذاب از سوی دفتر نشر معارف بازنشر شده است. این کتاب همچنین برنده جایزه بهترین رمان دینی ده سال اخیر ایران شده است.


:: موضوعات مرتبط : اهل بیت , شبهات , اخبار ,
:: برچسب ها : 'سوار , سبزپوش , آرزوها , ' با روایتی , نو , از , زندگی ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 | نویسنده : alireza shabani

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.

طراحی و اجرا : عمارها - صالحون