تبلیغات
پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) - تأثیر و مدخلیت دعا در تعجیل فرج و ظهور
دعا در تعجیل فرج و ظهور، تاثیر و مدخلیت دارد و اهتمام به تمام آنچه در این امر عظیم موثر است، احسان به مولای خائف و غائب از نظر است.

"مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت ‏اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(1348 ـ 1301ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏ شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.
اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏ نویسد:
"چون ما نمى ‏توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، به جا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم... بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، مى ‏باشد."
 
ثواب احسان به مولایمان صاحب الزمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف
این مطلب به چند جهت بیان می گردد:
یکی اینکه: دعا تعظیم و گرامی داشت افراد و از اقسام احسان و نیکی است که پر واضح می باشد.
دوم اینکه: دعا کردن در پیش افتادن فرج و ظهور، تاثیر و مدخلیت دارد چنانکه در حدیثی این معنی گذشت و آن را توضیح دادیم و اهتمام ورزیدن به تمام آنچه در این امر عظیم موثر است احسان به مولای خائف و غایب از نظرمان می باشد.
سوم اینکه: این دعا اطاعت از امر آن حضرت است و فرمان برداری نسبت به مولی به هر گونه که باشد احسان به اوست.
بلکه می گویم: دعا برای آن حضرت احسان به خاتم انبیا و امامان معصوم و تمام پیامبران و رسولان و همه مومنان است زیرا که فرج آن جناب در واقع فرج تمام اولیای خداست چنانکه امام صادق علیه السلام در دعای خود بعد از نماز ظهر بیست و یکم ماه رمضان به این مطلب تصریح کرده پس طلب کردن آن از واضح ترین اقسام احسان است.
چون دعا کردن حفظ حرمت آن حضرت است در حضور و غیاب بر مومن لازم است که به آن اهتمام ورزد زیرا که آن جناب از دیدگان غایب و نزد اهل بیتش حاضر است.

عاشقان مهدی(عج)


:: موضوعات مرتبط : اهل بیت , شبهات , اخبار ,
:: برچسب ها : تأثیر , و مدخلیت , دعا , در تعجیل فرج , و ظهور ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : شنبه 6 اردیبهشت 1393 | نویسنده : alireza shabani

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.

طراحی و اجرا : عمارها - صالحون