تبلیغات
پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) - دعاگوی فرج امام عصر(ع) در زمره کسانی که امر امامان را مذاکره می کند
دعاگوی فرج امام عصر(ع) در عداد بهترین مردم قرار دارد زیرا از کسانی است که امر امامان را مذاکره می کند، منظور از مذاکره امر ایشان یادآوری آنان است به جهت جاوید ماندن نام آنها که بقای دین جز به این امر نیست.
"مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(1348 ـ 1301ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است. 
اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏نویسد: 
"چون ما نمى‏توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، به جا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، مى‏باشد."
بهترین مردم بعد از امامان
از اموری که از حدیث سابق استفاده می شود اینکه: دعا کننده برای این موضوع ارزنده در عداد بهترین مردم قرار خواهد گرفت زیرا که از کسانی خواهد بود که امر امامان را مذاکره می کند. چون منظور از مذاکره امر ایشان یادآوری آنان و ذکر آنچه متعلق به ایشان و شئونشان می باشد به جهت جاوید ماندن نام و آثار آنها که بدون تردید بقای دین جز به این امر نیست و از این معنی به دست می آید که این عمل از سایر اعمال مستحبی بهتر است مخصوصا در زمان غیبت.
و ناگفته نماند که: از بارزترین و بهترین انواع ذکر امامان یادآوری صفات و ویژگی های مولای غایب ما و بیان علائم و آثار آن حضرت است که مایه بینش اهل نظر می باشد.
و بدان که این سه مکرمتی که ذکر کردیم در صورتی برای مومن حاصل می شود که در مجمع مومنین باشد که در اجتماع و گردهم آیی آنان خصوصیاتی است که جز به آن حاصل نمی شود. ازجمله آن خصوصیات احیای امر و اعلا کلمه امامان بر حق و نشر حقایق و معارف ایشان و همبستگی مومنین در جهت یاری آنان و دعا برای تعجیل فرج آنان است.


:: موضوعات مرتبط : اهل بیت , اخبار ,
:: برچسب ها : مذاکره , امامان , امر , امام عصر(ع) , فرج , دعاگوی ,


ادامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 16 بهمن 1392 | نویسنده : alireza shabani

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پـایـگاه عـاشـقـان مـهـدی(عـج) می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.

طراحی و اجرا : عمارها - صالحون